Petr Kotvald – RECITAL (XXXV) – Best Of

Recitál proběhl nejen ve skvělé atmosféře, ale měl i velmi poctivou přípravu umělců s techniky před ním. Újezd měl možnost zažít hvězdu, která tak často nad ním nezasvítí. Neštěstím bylo, že den před recitálem vstoupilo v platnost 3 pracovní dny před tím přijaté opatření vlády o zákazu vstupu neočkovaných diváků na koncerty nebo bez prodělané nemoci COVID-19.

Výsledkem bylo, že jsme vraceli vstupné oproti 27 vstupenkám a finální prodej vstupenek se zcela zastavil. Navlas stejná situace nás potkala rok před tím s Show Elvise Presleyho. Tehdy vstoupila den před koncertem v platnost omezení o počtu diváků a nařízení o nošení roušek. Byl to 2x neskutečný pech a tak doufáme, že do třetice se už nic takového nestane.

Překvapením bylo, že koncert běžel v jednom zátahu hodinu a čtyřicet minut bez přestávky. Petr Kotvald neúnavně a stále dobře zpíval, pohyboval se jako mladík, konferoval a krátce došlo i na povídání s pozvanou moderátorkou z Frekvence 1 i na diskusi s diváky. Že se koncert blíží ke konci skoro nikdo nepostřehl. Když to Petr oznámil, lítost nad tím projevili diváci nejlépe, jak mohli. Skandovaným požadavkem na přídavky. Více můžete shlédnout v sestřihu z recitálu.

SESTŘIH Z RECITÁLU

(připravujeme, předpokládáme, že bude hotov na Vánoce)

Fotografie z recitálu


zde začínájí informace před koncertem


KONCERT BUDE

Důležitá aktualita

pátek 19. 11. 2021

čas 8:00

o vládním opatření ze dne 18. 11. 2021, kterým se stanovují podmínky vstupu na koncert a následných dopadech na recitál:

 • opatření je v platnosti od pondělí 22. 11. 2021, tedy den před recitálem,
 • diváci prokazují laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19 v době ne starší než 180 dnů před koncertem, nebo
 • dokončené (kompletní) jedno nebo dvoudávkové očkování proti COVID-19, přičemž od poslední dávky vakcíny uplynulo nejméně 14 dní,
 • samotné antigení a PCR negativní testy pro vstup na koncert již nesmějí být uznávány, 
 • výjimku ale mají diváci s aplikovanou alespoň jednou dávkou očkování (nutno prokázat), kteří při vstupu předloží i negativní PCR test, který je pro ně zdarma,
 • dále mají výjimku děti do 12 let (věk bude nutné doložit relevantním dokladem), kteří neprokazují nic a
 • samotné PCR testy pak postačují pro děti starší 12 let a diváky, kteří mají kontraindikaci k očkování (nutno prokázat).
 • Nezapomeňte na respirátor nejméně třídy FFP2 (KN95/N95) bez výdechového ventilu. 

Vstupenky – vše zlé může být i k něčemu dobré: 

Vstupenky a vstupné se zásadně nevrací. Avšak diváci, kteří se při vstupu prokáží pouze testem a nebudou splňovat podmínky výjimek výše uvedeného opatření vlády, dostanou vstupné zpět. Budou však stát před rozhodnutím, zda oželet vstupné (390,-), nebo platbu za test (201,-). Jelikož neznáme množství prodaných vstupenek neočkovaným občanům (ale může jít i o polovinu všech prodaných vstupenek) a koncert není zrušen, hledali jsme ještě i jiné řešení. Po dohodě s PR týmem Petra Kotvalda nad rozpočtem recitálu a snaze Spolku OKO koncert po 3 měsících příprav realizovat, přijali jsme následující rozhodnutí, které by mělo výrazně usnadnit neočkovaným občanům bezztrátově přeprodat vstupenky:

Na každou vstupenku (již prodanou nebo teprve kupovanou) mohou přijít dvě osoby!

Jen je nutné, aby diváci, kteří využijí této možnosti, poslali na tel. č. 602 270 253 vzkaz: “Přijdeme 2” (nebo 4, 6). Vždy se bude jednat o sudé číslo. Potřebujeme mít orientační přehled o počtu diváků, abychom případě tento prodej vstupenek včas zastavili, budeme-li se blížit kapacitním možnostem divadelního sálu, což nechceme. Mobil, ze kterého pošlete vzkaz si proto raději vezměte s sebou na koncert, kvůli ověření.    

Jde o mimořádnou situaci, která přišla jako blesk z čistého nebe, na jejíž zmírnění pro neočkované, ač nejsme jejími původci, jsme měli jen hodiny. Doufáme, že to všichni diváci tak pochopí, bez záští a spekulování se vstupenkami a těšíme se na vás. Večer bude moc fajn a hezký. S tím počítejte.   

Zavěrem dovolte jen poznámku. Nekomentujeme vládní “kompetence” pro agroprotikovidová opatření, ale děkujeme, že odcházejí. 

Plakát

Videoupoutávka

(Sestřih z recitálu bude nejspíše koncem roku 2021.)

Mapa s adresou divadelního sálu:

Masarykova základní škola nemá na Praze 9 (někdy je používáno Praha 21) – Újezd nad Lesy jen jednu budovu. Proto zde vkládáme ještě mapu s přesným určením. Vchod do divadelního sálu je z Čentické ulice,  která je mezi školou a lesem.
Autobusové spoje k nám vedou ze všech stran. Z Úval, Říčan, Černého Mostu, Palmovky, Depa Hostivař, Šestajovic… Velmi využívané jsou vlakové spoje z Masarykova nádraží (přes zastávky Praha Libeň, Kyje, Dolní Počernice, 2x Běchovice) do zastávky Praha Klánovice. Jízda trvá 20 min. a pak můžete jít 15 min. pěšky nebo jet 1 stanici autobusem do zastávky “Hulická” přímo před budovu školy s divadelním sálem. Přijet můžete i z opačného směru (Kolín, Český Brod, Úvaly).

Prodej vstupenek byl zahájen 23. října 2021. Máte celkem tři možnosti, jak je zakoupit. Pro diváky z Prahy 21 a okolí doporučujeme zakoupení vstupenek na kamenných předprodejích – viz bod č. 2. Taktéž doporučujeme ověření, zda zde není informace o celkovém nebo dílčím vyprodání vstupenek.

Jak zakoupit vstupenky

 1. Před koncertem u vstupu do sálu v čase od 18:30 do 19:00. Je zde ale riziko vyprodání vstupenek.
 2. Lze je zakoupit na těchto kamenných předprodejních místech na Praze 21 – Újezd nad Lesy v otvíracích dobách prodejen:
     a) Romantika – váš kreativní svět, Račiněveská 2444, 776 659 653, Po až Pá 9 – 18, So 9 – 13, oblast Blatova
     b) ABC Dětské botičky, Starokolínská 2716, 739 061 499, Po až Pá 9 – 18, So 9 – 12, oblast ZŠ
     c) Knihkupectví Nad Lesy, Staroújezdská 45, 777 774 117, Po až Pá 9:30 – 12 a 13:30 – 18, So 9:30 – 12, oblast centra
     d) Chovatelské potřeby, Malešovská 1652, 608 982 295, Po až Pá 10 – 18, So 9 – 12, oblast sídliště Rohožník

 1. On-line: Nejdříve si zde nebo na telefonním čísle 602 270 253 (telefonicky nebo smskou) ověřte dostupnost vstupenek. Na email s-u-l@seznam.cz odešlete svůj požadavek na počet ks vstupenek, kontaktní telefon a číslo účtu, ze kterého budete provádět svoji platbu. Následně budete telefonicky kontaktováni ohledně provedení platby a předání vstupenek.

Bezplatná rezervace vstupenek nebude prováděna.

Cena vstupného je 390,- Kč a jde o jednotné vstupné.

Slevy z ceny vstupného poskytovány nebudou. Výjímku mají pouze členové Spolku OKO a registrovaní příznivci. Nahlédnete-li do jiných předprodejů, pořád jde o nejlevnější cenu vstupného, nemluvě o menší velikosti “našeho rodinného” divadelního sálu v ZŠ.

Místa k sezení nejsou číslována a platí, že kdo dřív přijde, ten sedí lépe.

Vstup do divadelního sálu bude umožněn od 18:30, po 19:00 může být vchod do budovy uzavřen. Buďte tedy dochvilní.

Pro dotazy, na které jste zde nenašli odpověď, kontaktujte na tel. č. 602 270 253 p. Petra Duchka. Je ale praktičtější zaslat sms s žádostí o zpětné zavolání. Většinou se hned napoprvé nedovoláte.

V případě neuskutečnění koncertu bude vstupné vráceno pořadatelem v místě, čase a dni původně plánovaného konání recitálu. Vstupné hrazené bankovním převodem bude vráceno na účet, ze kterého byla provedena platba.

18. 11. 2021 – UPOZORNĚNÍ Ohledně uznání testů se budeme muset řídit vládním nařízením, které bude vláda schvalovat ve čtvrtek 18. 11. 2021. Pravděpodobně nebude možné pro vstup na recital uznat ani jeden test. Výjimku ale budou mít rozočkovaní. Ti budou mít PCR test zdarma a ten jim bude uznán.  Další informace zde budou v pátek dopoledne 19. 11. 2021.

Vládní aktualizace od 1. listopadu Pro diváky nejde o nová opatření pro návštěvu koncertu, ale drobné úpravy.
 •  Tam, kde v mimořádném opatření narazíte v textu na týdenní platnost PCR testu si nově dosaďte 3 dny a podobně u antigenních testů místo 72 hodin (3 dny) si dosaďte 24 hodin (1 den). Testování provádí cetifikovaná laboratoř, sebetestování před koncertem nebude možné.
 • Nově je posunut věk dětí z 6 let na 12 let, do kterého neprokazují bezinfekčnost (testem nebo proděláním nemoci).
 • Pro neočkované končí zdarma testy (kromě dětí do 18 let, lidí odeslaných na test lékařem či hygienickou stanicí, těch, co se očkovat nemohou ze zdravotních důvodů a rozočkovaných). Za PCR test zaplatíte max. 814 Kč a za antigenní test 201 Kč.
Nově se můžete objednat na testy přímo na Praze 21 resp. Praze 9 – Újezd nad Lesy v areálu zdravotního střediska na sídlišti Rohožník. Více informací, druh testu, čas objednávky najdete na: VYŠETŘI.MĚ  

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MZČR Z 27. ZÁŘÍ 2021

Zkrácené informace Předně je třeba uvést, že plošný lockdown neočekáváme a kultura může probíhat. A jaká provedená opatření diváků budou při vstupu do sálu kontrolována? Negativní test RT-PCR starý max. týden nebo rychlý antigenní test (RAT) starý max. 72 hodin. Tento test je snadno dostupný na mnoha místech. Jinou možností je předložení certifikátu potvrzující dokončené očkování nejméně před 14 dny či potvrzení o prodělaném onemocnění ne starším 180 dní. Další možností je před vstupem do sálu podstoupení rychlého antigenního testu určeného pro sebetestování (divák si donese vlastní) s negativním výsledkem nebo prokázání testu nejdéle před 24 hodinami za dozoru zdravotnického pracovníka prostřednictvím on-line služby. Při vstupu bude kontrolováno, zda má divák nasazený respirátor nebo nanoroušku. Pasáž týkající se koncertu v našem sále – bod 16 Podmínky pro vstup do divadelního sálu (nezkrácený opis příslušné pasáže z mimořádného opatření): a) osoba absolvovala nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo b) osoba absolvovala nejdéle před 72 hodinami rychlý antigenní test (RAT) na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, který provedl zdravotnický pracovník, nebo c) osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 a doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo certifikátem o provedeném vydávaným podle nařízení Evropské unie o digitálním certifikátu EU COVID1, za podmínky, že uplynulo nejméně 14 dní od dokončeného očkovacího schématu; za národní certifikát o provedeném očkování se považuje písemné potvrzení vydané alespoň v anglickém jazyce oprávněnou osobou působící v třetí zemi, jehož vzor je zveřejněn v seznamu uznaných národních certifikátů na internetových stránkách Ministerstva zdravotnictví; písemné potvrzení musí obsahovat údaje o očkované osobě, podanému typu vakcíny, datu podání vakcíny, identifikaci osoby, která potvrzení vydala, a tyto údaje musí být možné ověřit dálkovým přístupem přímo z písemného potvrzení, za předpokladu, že očkování bylo provedeno …i) léčivým přípravkem obsahujícím očkovací látku proti covid-19, kterému byla udělena registrace podle nařízení (ES) č. 726/2004, nebo …ii) léčivým přípravkem, jehož výroba je v souladu s patentem léčivého přípravku podle bodu i), pokud je tento léčivý přípravek zároveň schválen Světovou zdravotnickou organizací pro nouzové použití; nebo d) osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního rychlého antigenního testu (RAT) na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní, nebo e) osoba na místě podstoupí rychlý antigenní test (RAT) na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2 určený pro sebetestování (použití laickou osobou), jehož výsledek je negativní; obdobné platí, pokud osoba na místě prokáže, že podstoupila rychlý antigenní test (RAT) za dozoru zdravotnického pracovníka prostřednictvím on-line služby nejdéle před 24 hodinami a prokáže absolvování tohoto testu a jeho negativní výsledek potvrzením poskytovatele zdravotních služeb. Celé znění “Mimořádného opatření MZČR” včetně odůvodnění a judikatury Nejvyššího správního soudu, který rozsudkem ze dne 9. července 2021, sp. zn. 6 Ao 21/2021 shledal v rozporu se zákonem ustanovení čl. I bodu 18 mimořádného opatření:

Mimoradne_opatreni_MZCR_COVID_od_30_zari_2021
Ke stažení: Mimoradne_opatreni_MZCR_COVID_od_30_zari_2021

Větrání

V průběhu představení bude využita vestavěná ventilace s ohledem na teplotu v sále a zdraví diváků. Podle potřeby lze využít i okenní větrání v dolní části sálu mezi jevištěm a hledištěm.

Sedadla

V řadách budou místa bez sedadel, takže diváci nebudou sedět vedle sebe hlava na hlavě. Naopak. Partneři či rodina si budou moci k sobě sedadla seskupit a vytvořit tak “izolované” ostrůvky.

Opatření COVID

Při vstupu bude vyžadován doklad o očkování nebo o prodělané nemoci (podmínka 180 dní) a respirátor FFP2 (FFP3) bez výdechového ventilu. Více viz aktualita z 19. 11. 2021.


Stav prodeje vstupenek

04. 11. 2021

08. 11. 2021

12. 11. 2021

16. 11. 2021

20. 11. 2021

23. 11. 2021