Spolek OKO

OKO ZA OKO A SVĚT BUDE SLEPÝ

Blog editora

/ 11. 11. 2021 /

Občas něco napíši, občas nafotím, občas natočím. Jen tak, pro radost. Mobilem, který je už poněkud zastaralý. Svět kolem nás se moc rychle mění. A chce být lepší a lepší. Platí to i pro technický pokrok s mobilními telefony. Nafotil a natočil jsem spoustu zajímavého materiálu nejen o Újezdu nL, ale nezveřejnil. Vidím, že videa a fotografie už nesplňují ani moje skromné požadavky na kvalitu. Vybírám proto nový mobil. Už několik měsíců. Když už se k nějakému přikloním, přečtu si následně nějakou recenzi a zase mě chuť na jeho koupi přejde. Uvidím, jak dlouho tenhle výběrový ping-pong bude trvat. Zas tak moc nikam nespěchám. Jsem v tomhle směru dost konzervativní.

Těch pár videí zde je tedy především lehce starší soukromou video reakcí na okolní dění, je o povídkách, fantaziích až pohádkách. Třeba vás na nich něco potěší, zaujme. Jinou ambici nemají.

Petr Duchek,

jeden ze zakládajících členů Spolku OKO, skoro po celou dobu vydávání šéfredaktor Magazínu OKO, bývalý člen redakční rady Újezdského zpravodaje a vydavatel Svobodných újezdských listů, autor projektu “Hvězdy v Újezdě”, od 15. 10. 2021 předseda spolku a editor těchto webových stránek.

spolekoko@seznam.cz

Videa si můžete přehrát ve velikosti, ve které je vidíte na displeji. Můžete si je i přiblížit. V takovém případě se vám po pravé straně videa nabídne možnost přečíst si krátký komentář.

Večer s mobilem
Přiblížit video
Přiblížit video
Jak snadno vysadit les
Přiblížit video
Svobodný hlas Ameriky si už neposlechneme I.
Přiblížit video
Awakening - Probuzení
Přiblížit video
Svobodný hlas Ameriky si už neposlechneme II.
Přiblížit video
Večer s mobilem

Večer s mobilem

 

Video není nijak dokonalé, jeho smysl je ale v pohlazení po duši. Je ukázkou jednoho oblíbeného místa, kde žiji. Zajímavostí je, že vniklo na první pokus, jako momentální nápad. Téměř za tmy (což nechápu, že skoro není poznat), navíc jako moje prvotina na starším mobilu, se kterým ani neumím pořádně pracovat, protože tzv. „plackám“ jsem se až donedávna vyhýbal. Jak čert kříži. Technicky tedy není dokonalé, ale snad Vám to nebude moc vadit.

 

3. května 2019

 

Máte-li 9 minut čas, můžete se usadit a shlédnout další video. Minifilm vznikl zase jen za použití starého mobilu a zdánlivě pouze navazuje na první video "Večer s mobilem". Ale když u něho setrváte až do konce...

I tento film je zasazen do trojmezí městskách částí Praha 21 - Újezd nad Lesy, Klánovice, Běchovice a nemá žádné ambice trhat rekordy ve shlédnutí. Jen jej budete muset asi trochu víc zesílit.

 

18. května 2019

Jak snadno vysadit les

Jak snadno vysadit les

 

Tohle video je reakcí na čerpání desetitisícových dotací na obyčejné sázení žaludů některými vykuky. Ani ve snu mne nenapadlo, že by stálo za řeč. Ani, že na často spontánní činnost, kterou dělám někdy už od školkového věku, lze přes neziskovky takhle královsky čerpat. Čerpadlářům budiž přáno.

Můj způsob sázení kdykoliv, kdekoliv a neorganizovaně je nejen mojí životní součástí, ale je i o svobodě a nezávislosti. 

 

podzim 2020

Svobodný hlas Ameriky si už neposlechneme I.

Svobodný hlas Ameriky si už neposlechneme I.

 

Povídka věnovaná nástupu komunismu v USA (Mráz přichází z Ameriky) inspirovaná volbami amerického prezidenta.

 

7. ledna 2021

Awakening - Probuzení

Awakening - Probuzení 

 

Sci-fi konspirační pohádka - povídka věnovaná odchodu D. J. Trumpa (Děkujeme, pane prezidente - Thank you, Mr. President).

 

20. ledna 2021

Svobodný hlas Ameriky si už neposlechneme II.

Svobodný hlas Ameriky si už neposlechneme II.

 

Volné pokračování povídky, která je nostalgickým vzpomínáním na Hlas Ameriky a lehkým i snivým pokračováním zasazeným do současnosti.

 

14. - 15. února 2021

HISTORIE

Tohle je sice poněkud dávná historie z 80. let minulého století, ale tehdy mě zajímala fotografie, hudba a také věci kolem jejího organizování. Článek je z listopadového Újezdského zpravodaje v roce 2019. Někdy je dobré si připomenout, že věci dnes samozřejmé bývaly kdysi i třeba trestné.

BURZA LETNÁ

Reklama

Reklama

Loading