Na slovíčko
s mistrem Evropy

20. DUBNA 2023 (ČTVRTEK) OD 18:00

POVÍDÁNÍ S FOTBALOVÝM BRANKÁŘEM IVO VIKTOREM

Prvním a zatím i posledním gólmanem, který chytal ve finále mistrovství Evropy ve fotbale a zvedl nad hlavu pohár pro vítěze, je jeden z našich vůbec nejlepších gólmanů v historii našeho fotbalu, dnes již legendární gólman Ivo Viktor. Psal rok 1976 a to bylo tehdá slávy… Ivo byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje a v anketě “Zlatý míč” o nejlepšího fotbalistu Evropy obsadil 3. místo. Pak přišla zajímavá léta v období samostatného Česka, kde už náš host působil jako trenér brankářů. Ostrý start si ale odbyl v přátelském utkání na Maracaná s Brazílií v roce 1966 a pak přišel památný zápas s tehdejšími mistry světa, hráči Anglie, v londýnském Wembley. Zde podal jeden ze svých famózních výkonů, naše reprezentace udržela čisté konto a z tohoto zápasu je poměrně dobře zachovalý záznam utkání. Zde je níže jen pár ukázek zákroků našeho gólmana.

Ivo Viktor odehrál 63 mezistátních zápasů, z toho 17 ve funkci kapitána mužstva a 318 prvoligových. Fotbal začal hrát závodně v roce 1956 a od přestupu roku 1963 do konce hráčské kariéry v roce 1977 zůstal věrný Dukle Praha. S tou oslavil zisk dvou ligových titulů (1964 a 1966) a jeden jako náhradní brankář v roce 1977. Dále tři Československé poháry a pětkrát byl zvolen československým fotbalistou roku.

Cenu Václava Jíry za významný rozvoj českého fotbalu obdržel v roce 2009. Medaily za zásluhy mu v roce 2012 udělil prezident V. Klaus. Večer je určen milovníkům fotbalu, ale také malým či mladým klukům (a samozřejmě také dívkám), kteří chtějí poznat legendu naší kopané, nechat si podepsat třeba dres, knihu a zeptat se na zážitky či brankářské zkušenosti gólmana, který nosil dres č. 1. a byl součástí zlaté party na ME 1976.

ABC ֍    PŘEDPRODEJ A PRODEJ VSTUPENEK    ֍ ABC

Nečíslovaná místa k sezení. Kdo dřív chodí, ten líp sedí…

Členové a registrovaní příznivci Spolku OKO a spolkem pozvaní hosté mají vstup zdarma.

Předprodej v Újezdě nad Lesy (Praha 21 resp. 9)

Základní cena vstupenky: 50,- Kč
Děti do 15 let: zdarma

Předprodej bude:

zahájen 6. 4. 2023
ukončen v den konání akce

Kamenné obchody (platba pouze hotově)
Blatov: Romantika, Račiněveská 2444, 776 659 653
centrum: Knihkupectví Nad Lesy, Staroújezdská 45, 777 774 117
Rohožník: Chovatelské potřeby, Malešovská 1652, 608 982 295

Prodej před divadelním sálem

Cena vstupenky: 50,- Kč
Děti do 15 let: zdarma

Prodej bude:

zahájen půl hodiny před zahájením akce (otevření vstupu do sálu)
ukončen v čase zahájení akce (budova bude uzavřena)

On-line přes smsticket

Základní cena vstupenky: 50,- Kč
Děti do 15 let: zdarma

Předprodej bude:

zahájen 3. 4. 2023
ukončen dvě hodiny před začátkem akce

Poznámka: Cena vstupenky je už s poplatkem za prodej. Poplatky za transfer a avíza se mění podle vaší volby druhu platby a zasílání SMS. Aktuálně nejčastější variantou je zvýšení ceny vstupného o 10,- Kč nebo o 16,- Kč.

Pohodlný a jednoduchý nákup vstupenky

▼       ▼      ▼     ▼    ▼   ▼  ▼ ▼ ▼  ▼   ▼    ▼     ▼       ▼       ▼

Chcete být pravidelně (obvykle 1x  za měsíc) informováni o našich akcích?
Stačí se stát (registrovaným) divákem a mít mail. Více najdete zde.

KDE NAJDETE DIVADELNÍ SÁL?

Divadelní sál při Masarykově ZŠ se nachází v budově I. stupně, vchod je ale z boku budovy (od lesa) z Čentické ulice. Přímo před školou je autobusová zastávka Hulická, asi 100 m dál je zastávka Újezd nL.

Můžete také přijet z centra Prahy vlakem z Hl. nádraží, z Masarykova nádraží či z Prahy  – Libně do zastávky Praha – Klánovice a pak jít cca 15 minut pěšky nebo jet jednu stanici některým z autobusů. Z opačné strany vlaky jezdí ze směru Úvaly, Český Brod.

Adresa: Staroklánovická 230, Praha 9, Újezd nad Lesy
Navigace: Zadejte si ulici Čentická 2442