Na slovíčko s historikem
(Prezidentské volby 1918 – 2023)

7. BŘEZNA 2023 (ÚTERÝ) OD 18:30

PŘEDNÁŠKA A BESEDA S HISTORIKEM PETREM BLAŽKEM

Projekt “Na slovíčko s . . .” není jen přednáškou a zábavou, ale může být i součástí projektu “Hvězdy v Újezdě”. A tak je tomu i v případě přednášky O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH v den narození našeho 1. prezidenta T. G. Masaryka (7. 3. 1850), které si připomeneme se známým historikem panem PhDr. Petrem Blažkem, Ph.D. z Ústavu pro studium totalitních režimů a Centra pro dokumentaci totalitních režimů. Náš host je autorem řady publikací, spolutvůrce historických výstav, webových portálů, filmů. A také ten, který na základě archivních dokumentů upozornil na zjevné historické „nepřesnosti“ v životě Petra Pavla, předkládané v prezidentské kampani veřejnosti.

ABC ֍    PŘEDPRODEJ A PRODEJ VSTUPENEK    ֍ ABC

Nečíslovaná místa k sezení. Kdo dřív chodí, ten líp sedí…

Členové a registrovaní příznivci Spolku OKO a spolkem pozvaní hosté mají vstup zdarma.

Předprodej v Újezdě nad Lesy (Praha 21 resp. 9)

Základní cena vstupenky: 100,- Kč

Předprodej bude:

• zahájen 2. 3. 2023
  • ukončen v den konání akce

Kamenné obchody

Blatov: Romantika, Račiněveská 2444, 776 659 653

centrum: Knihkupectví Nad Lesy, Staroújezdská 45, 777 774 117

Rohožník: Chovatelské potřeby, Malešovská 1652, 608 982 295

Prodej před divadelním sálem

Cena vstupenky: 100,- Kč

Prodej bude:

• zahájen půl hodiny před zahájením akce (otevření vstupu do sálu)
  • ukončen v čase zahájení akce (budova bude uzavřena)

On-line přes smsticket

Základní cena vstupenky: 100,- Kč
Předprodej bude:

• zahájen v pondělí 18. 2. 2023
  • ukončen dvě hodiny před začátkem akce

Poznámka: Cena vstupenky je už s poplatkem za prodej. Poplatky za transfer a avíza se mění podle vaší volby druhu platby a zasílání SMS. Aktuálně nejčastější variantou je zvýšení ceny vstupného o 10,- Kč nebo o 16,- Kč.

Pohodlný a jednoduchý nákup vstupenky

▼       ▼      ▼     ▼    ▼   ▼  ▼ ▼ ▼  ▼   ▼    ▼     ▼       ▼       ▼

Petr Blažek v DVTV v září 2022

„Petr Pavel by neměl být prezidentem kvůli své komunistické minulosti a kvůli tomu, že ji relativizuje,“ říká historik Petr Blažek. „Zpravodajský kurz, který studoval, organizovala nejtajnější část vojenské rozvědky. Šlo o školení lidí, kteří se připravovali na dráhu zpravodajců. Předpokládám, že měl jít na rezidenturu. Jistě to ale samozřejmě nevíme, protože měl štěstí, že přišel listopad 1989,“ dodává.

Celý rozhovor je pak přístupný zde.

Chcete být pravidelně (obvykle 1x  za měsíc) informováni o našich akcích?
Stačí se stát (registrovaným) divákem a mít mail. Více najdete zde.

KDE NAJDETE DIVADELNÍ SÁL?

Divadelní sál při Masarykově ZŠ se nachází v budově I. stupně, vchod je ale z boku budovy (od lesa) z Čentické ulice. Přímo před školou je autobusová zastávka Hulická, asi 100 m dál je zastávka Újezd nL.

Můžete také přijet z centra Prahy vlakem z Hl. nádraží, z Masarykova nádraží či z Prahy  – Libně do zastávky Praha – Klánovice a pak jít cca 15 minut pěšky nebo jet jednu stanici některým z autobusů. Z opačné strany vlaky jezdí ze směru Úvaly, Český Brod.

Adresa: Staroklánovická 230, Praha 9, Újezd nad Lesy
Navigace: Zadejte si ulici Čentická 2442