1. česko-ukrajinský kulturní večer
v Újezdě nad Lesy

23. BŘEZNA (STŘEDA) 2022 OD 18:00 (Aktualizováno 7. 4. 2022 o záznam z večera.)

Přijměte pozvání na první setkání s uprchlíky, kteří přijeli do Újezda nL, do Prahy, s Ukrajinci, kteří zde žijí již několik let, s lidmi v ČR, kteří se snaží pomoci lidem postiženým válkou. První setkání je spontánní akcí, není do detailu promyšlené, tvoříme jej stále, ale má sblížit komunity, ukázat na události na Ukrajině, nebezpečí jaderného konfliktu, pomoci přijít na jiné myšlenky hudbou, zpěvem, možná i tancem. Jednáme o spoustě věcí, ale co všechno z toho se podaří zajistit zatím nevíme.

Akce je určena též pro všechny, kteří se chtějí zapojit do komunikace, integrace, mohou finančně pomoci, pomohou nám s dalším večerem, s jeho organizací. Situace je a ještě bude vážná a velmi složitá.

Monteálně je domluveno a připravováno toto:

1. Beseda s kyjevskou numeroložkou paní Julií, která právě opustila Kyjev a je už v Praze.
  2. Zpěv za doprovodu harmoniky přeloženo, vystoupí mladý ukrajinský zpěvák Nazarij Fedytnyk (viz ukázka z domoviny) a Naděžda Riško.
  3. Vzpomínka na rok 1968 (K. Kryl a J. Vomáčka).
  4. Povídání a zpěv s hudbou – Tamara “Family Group”.
  5. Fotky a filmové záběry z Ukrajiny.
  6. Beseda s pí Kateřinou z města Irpiň.
  7. Simulovaný odhad jaderné katastrofy.
  8. Speciální host: Elvis Presley show
  9. Pořadem provází Petr Duchek, překlad Tamara Kovach
  10. a další

Jednáme s:

1. UA ambasádou o návštěvě jejich zástupce na akci – přeloženo
  2. předním českým zpěvákem (jméno zveřejníme jen pokud se domluvíme) – přeloženo
  3. oslovujeme deníky a TV stanice
  4. vyjednáváme spuštění finanční sbírky

atd.

Jsme realisté, pokud jde o úspěšné dojednání všeho. Akce je organizována narychlo, je první, nejsme jediní s něčím takovým, Újezd je na okraji Prahy, divadelní sál nevelký. Přesto před perfektností vyhrála potřeba se sejít. To je to podstatné.

Takže si zapamatujte:

23. 3. 2022 od 18:00

divadelní sál v Masarykovy ZŠ, budova I. stupně Staroklánovická 230, vchod
z Čentické ulice, Praha 9, Újezd nad Lesy, 2. patro

minimální vstupné je 100,- Kč

doporučejeme rezervaci vstupenek smskou na tel. čísle 602 270 253 a vyčkat na potvrzení rezervace

(předprodej už nestíháme)

Setřih 1. česko-ukrajinského kulturního večera v Újezdě nad Lesy

Uspořádali jsme 1. česko-ukrajinský kulturní večer v Újezdě nad Lesy. Hlavní myšlenkou bylo nastartovat jej než dlouho precizovat. Důležité pro nás bylo, aby se uskutečnil, položil základ a přítomným udělal radost. Tento cíl byl splněn. Zpětně probíráme chyby, kterým se chceme pro příště vyhnout. Jednou z takových bylo, že z večera je málo alespoň trochu kvalitních fotek a videozáznamů. Ne každý asi umí pracovat s mobilem tak, aby se k nám pak soubory dostaly v potřebné kvalitě. Takže videosestřih je doplněn o původní videa, která na večeru byla promítnuta.

Zcela ale chybí některé záznamy mluveného slova. V tu chvíli většina diváků spíše poslouchala a nenatáčela.
No a připravujeme 2. kulturní večer, takže kdo má zájem pomoci, zapojit se, vystoupit apod., ozvěte se nám.

Ми провели перший чесько-український культурний вечір у повіті над Лісами. Основна ідея полягала в тому, щоб запустити його, перш ніж довго уточнювати. Для нас було важливо, щоб він відбувся, заклав основу і зробив щасливим присутніх. Ця мета була досягнута. Ми обговорюємо помилки, яких хочемо уникнути наступного разу. Одним з таких було те, що з вечора мало хоч трохи якісних фотографій і відеозаписів. Не всі можуть працювати з мобільним телефоном так, щоб потім файли потрапили до нас в потрібній якості.

Так, відеозйомка доповнюється оригінальними відео, які на вечорі були продемонстровані.

Повністю відсутні деякі записи розмовного слова. На той момент більшість глядачів скоріше слухали і не бухали.
Ну і ми готуємо другий культурний вечір, так що хто зацікавлений у допомозі, залученні, виступі і т.д., будь ласка, зв’яжіться з нами.